اگر به تازگی مستقل شده‌اید و در خانه تنها هستید ممکن است درباره روش درست نگهداری کردن غذا در یخچال کمی گیج شوید. باید دانست که نگهداری غذا به روش نادرست می‌تواند خطر مسمومیت را افزایش دهد و اگر مسمومیت وخیم باشد برای سلامتی‌تان یک تهدید جدی به حساب می‌آید و حتی می‌تواند باعث مرگ شود.

 

  • نگهداری مواد غذایی در یخچال

به منظور جلوگیری از رشد باکتری‌ها باید غذاهای مختلف را در یخچال نگهداری کرد. روی بسته‌بندی خیلی از اقلام خوراکی عبارت "در یخچال نگهداری شود" و مدت زمان ماندگاری درج شده است. اگر غذایی را از بسته‌بندی اصلی خود خارج کرده‌اید باید برای ادامه نگهداری آن را درون کیسه فریزر یا ترجیحاً کیسه‌های بهداشتی مخصوص بریزید و سر کیسه را محکم ببندید.

نکته دیگری که باید رعایت کنید تنظیم دمای یخچال روی 5 درجه سانتیگراد یا پایین‌تر است. غذاها را داخل ظرف‌های در بسته در یخچال نگهداری کنید؛ خصوصاً قوطی کنسرو باز شده را داخل یخچال قرار ندهید چون زودتر فاسد می‌شوند و به علاوه داخل یخچال بو می‌گیرد. قبل از گذاشتن هر غذایی در یخچال ابتدا بگذارید خنک شود. در نهایت بهتر است برای بهداشت بیشتر هر چند وقت یک بار داخل یخچال را تمیز کنید.

 

  • نگهداری گوشت

همه می‌دانند که اگر قرار نباشد گوشت بلافاصله مصرف شود باید آن را در یخچال گذاشت یا منجمد کرد. انواع گوشت را باید در ظرف‌های دربسته یا کیسه‌های خالی از هوا نگهداری کرد. برای جلوگیری از سرازیر شدن خونابه روی مواد دیگر گوشت را در طبقه پایین یخچال یا فریزر نگهداری کنید. همیشه به تاریخ مصرف گوشت توجه داشته باشید و گوشت‌های پخته یا نیم‌پز را از گوشت خام سوا کنید تا آلودگی بین آن‌ها سرایت نکند. قبل از پخت گوشت یا هر ماده منجمد دیگری بگذارید یخ آن کاملاً آب شود.  

 

رعایت همین چند نکته کوچک باعث می‌شود بتوانید غذاها را به درستی در یخچال یا فریزر نگهداری کنید و خطر ابتلا به مسمومیت را کم کنید. یادتان باشد که حتماً به تاریخ انقضا و نگهداری مواد در ظرف‌ و کیسه‌ توجه داشته باشید.

 

مترجم: سعید لطفی