1. در جا دویدن

این تمرین خاص نیاز به تلاش چندانی ندارد و تنها چیزی که نیاز دارید، بدنتان و کمی انگیزه درونی است. شما می‌توانید به تناسب سطح ورزش‌هایی که انجام می‌دهید، این تمرین را سخت یا آسان کنید و از مزایای چربی سوزی آن بهره ببرید.

2. دوچرخه سواری در بیرون از خانه بسیار لذت بخش است و باعث بالا رفتن سطح آدرنالین می‌شود. اما موانع خطرناک بسیاری مانند ریل یا گودال گل ممکن است بر سر راه وجود داشته باشد. بنابراین می‌توانید از دوچرخه‌های ثابت خانگی استفاده کنید تا هر زمان به راحتی ورزش خود را انجام دهید.

3.  پوش‌آپ

این ورزش‌ها برای عضله سازی در قسمت بالا تنه و قوی ساختن شکم بسیار مفید هستند. ابتدا با سرعت آهسته آن را انجام دهید و حتما دقت کنید که در حین انجام پوش‌آپ کمرتان صاف باشد و سعی کنید خود را به بالا‌ترین نقطه‌ای که می‌توانید برسانید.

4. کرانچ

بایستید و شانه‌ها را به عرض شانه باز کنید. در هر دست خود یک وزنه با وزن مناسب بگیرید و دست‌ها را 90 درجه از آرنج خم کنید و هر دست را در کنار بدن نگه دارید، سپس به طرفین خم شوید. این ورزش تمام بدن شما را درگیر می‌کند و یک فشار متوسط به عضلات وارد می‌کند.

5. حرکت لانژ در یوگا

این حرکت فوق‌العاده‌ یوگا به عنوان یک تمرین روزانه می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند و در عین حال بدنتان را نیز قوی کند. حتما دقت کنید که این حرکت را حداقل 20 بار برای هر پا به صورت روزانه انجام دهید.

6. کرانچ دوچرخه

با پشت صاف روی زمین بخوابید. دستانتان را پشت سرتان قرار دهید. پاها را با زاویه 45 درجه از زمین بلند کنید و یکی در میان بازو و آرنج مخالف را به هم نزدیک کنید. این حرکت را تا جایی که می‌توانید انجام دهید.

7. اسکات دیوار

پشت به دیوار بایستید در حالی که یک توپ تمرین بین دیوار و قسمت پایینی کمر شما قرار دارد. به آرامی حالت اسکات را به خود بگیرید تا زاویه پاها با زمین 90 درجه شوند. ران‌ها، دست‌ها و زمین باید با هم موازی باشند. حالا دوباره به آرامی بالا بیایید. این کار را 15 مرتبه تکرار کنید.

8. حرکت کوهنورد

در حالت پوش آپ روی زمین قرار بگیرید. پاها را یکی در میان به حالت راه رفتن با یک پرش کوچک با هم عوض کنید. این حرکت به سرعت بدن را در حالت چربی سوزی قرار می‌دهد.

 

مترجم: آرزو ناصرالمعمارین