وسایل الکترونیکی و فصل تابستان اصلاً با هم همخوانی ندارند. آب، حرارت و عوامل دیگر همگی می‌توانند باعث بروز مشکل شوند. اما نگران نباشید چون با ترفندهای کم هزینه زیر می‌توانید تابستان را به راحتی پشت سر بگذارید.

روی شارژر خود فنر ببندید

هیچ چیز بدتر از آن نیست که در یک سفر تابستانی طولانی شارژر گوشی یا لپ‌تاپ خراب شود. وقتی سیم شارژر تا می‌شود رشته‌های داخل آن کم‌کم پاره می‌شوند. یک خودکار را باز کنید و فنر درون آن را انتهای سیم شارژر که احتمال خرابی آن بیشتر است ببندید تا با دوام‌تر شود.

گوشی خود را به بلندگو تبدیل کنید

تنها کافیست گوشی را از سمت اسپیکر در یک لیوان بگذارید تا بتوانید بدون صرف هزینه اضافی لب ساحل از صدای موزیک لذت ببرید.

با هدفون بدوید

وقتی می‌خواهید هنگام ورزش و دویدن موسیقی گوش کنید هدفون از گوشتان می‌افتد؟ برای رفع این مشکل دو عدد مفتول روکش‌دار را مانند قلاب به سر هدفون ببندید تا هدفون تا هر وقت بخواهید روی گوشتان بماند.

از باتری گوشیتان بیشترین استفاده را ببرید

آیا تا به حال دقت کرده‌اید که باتری گوشیتان در آفتاب زودتر تمام می‌شود؟ اگر برای جهت‌یابی در حین رانندگی از گوشی استفاده می‌کنید بهتر است از راهنمای مسیر روی صفحه گوشی عکس بگیرید و موقعیت یاب گوشی را خاموش کنید تا باتری کمتری مصرف شود و بتوانید عکس‌های بیشتری بگیرید.

پیشگیری از گره خوردن هدفون

اگر سیم‌های هدفونتان زیاد در هم میپیچد و دائم باید آن‌ها را از هم باز کنید، می‌توانید هدفون را دور یک کارت اعتباری باطل شده بپیچید و در کیف خود بگذارید تا دیگر با این مشکل مواجه نشوید.

مخفی کردن وسایل با ارزش

اگر قصد دارید به دریا بزنید می‌توانید با این ترفند از وسایل با ارزش خود محافظت کنید. برای این کار کافیست پول، موبایل و وسایل قیمتی خود را در قوطی خالی یک کرم ضد آفتاب بگذارید. با این کار هم تلفنتان از آفتاب حفظ می‌شود و هم احتمال دزدیده شدن وسایلتان کم می‌شود.

از آیس کافی لذت ببرید

ترفند آخر به تکنولوژی ربطی ندارد ولی توصیه می‌کنیم امتحانش کنید. قهوه را داخل قالب یخ بریزید و داخل فریزر بگذارید تا در طول روزهای گرم تابستان شما را سرپا نگه دارد.

 

مترجم: سعید لطفی